Kişiler Tarihi

Tarihi Kişilikler Hakkında İlginç Bilgiler -1-

Tarihi Kişilikler Hakkında İlginç Bilgiler bu yazımızda değindik.

Tarihi Kişilikler Hakkında İlginç Bilgiler

Tarihi Kişilikler Hakkında İlginç Bilgiler:

Napolyon Bonaparte, asker ve politikacıdır. Fransa’nın en önemli ulusal kahramanlarından biri olan Bonaparte, yalnızca Fransa’yı değil, tüm Dünya’yı etkilemektedir. Günümüzde bile hala farklı uluslardan insanlar Napolyon’u tanımaktadır. Fransa için en önemli ulusal kahramanlardan biri olan Napolyon, aslında İtalyan kökenli bir aileden gelmektedir. Zamanında ise Napolyon İtalyanlara karşı oldukça fazla savaş yapmaktaydı.

Ludwig van Beethoven, Dünyaca ünlü piyanisttir. Herkes onun eserlerini elbet hayatı boyunca dinlemiştir. İnsanlar, onun eserlerini severek dinlese de Beethoven, eserlerini 1817 yılından sonra dinleyememekteydi. Beethoven, 1817 yılında sağır olmuştur. En önemli eserlerinden biri olan 9. Senfoniyi ise sağır olduğu dönemde, 1824 yılında, bestelemiştir. Sağırlık, müzik hayatını etkilememiştir. Usta piyanist, duyma yetisini kaybetse dahi, güçlü duyuları ile bestelemeye her daim devam etmiştir.

Albert Einstein’a 1952 yılında ilginç bir teklif gelmiştir: İsrail Cumhurbaşkanlığı. Ancak Einstein, bu teklifi reddetmiştir. Reddetmesinin nedeni ise kendisini bilim insanı olma yönünde geliştirmesi ve insanları yönetme konusunda yeteneksiz ve bilgi sahibi olmadığını düşünmesidir. Bu yüzden Cumhurbaşkanlığını reddeden Einstein, aslında ne kadar mantıklı hareket ettiğini insanlığa bir kez daha göstermektedir.

Dünya’nın en önemli bestecilerinden biri olan Mozart’ın mezarının net olarak bir yeri yoktur. Mozart’ın yalnızca Viyana’daki St. Marx mezarlığında olduğu bilinmektedir ancak yeri hakkında bir bilgi yoktur. Orijinal mezar hiçbir zaman bulunamamıştır. Mezarlıkta ise sembolik bir anıt yer almaktadır.

Tarihi Kişilikler Hakkında İlginç Bilgiler serimizin 1. yazısını tamamladık. Daha fazlası için takipte kalın.

Erman

2021 yılında Tarih öğretmenliği bölümünden mezun oldum 1 sene boyunca bekleyip bölümümle alakalı iş bulamayınca bir şirkette işçi olarak işe başladım. tarih bilgilerimi paylaşmak istediğim için tarihibilgi.net sitesinde yazılar yazıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir