Kişiler Tarihi

İlk Peygamber Kimdir ?

İslam tarihinde ilk peygamber kimdir ?

İlk Peygamber Kimdir?

İlk peygamber kimdir sorusu tüm dinler için aynı cevabı olan bir sorudur. Dinler, ilk peygamberin Hz. Adem olduğunu kabul etmektedir. Hz. Adem’in soyundan geldiğimiz, neredeyse tüm insanlık tarafından bilinmektedir ve kabul edilmektedir. İnsanlık için ilk peygamber önemlidir. İnsanların peygamberlerini bilmesi ve buna göre yaşaması, dinine hakim olması onlar için gereklidir. Hz adem il peygamberdir. Hz. Adem ile Hz. Havva’nın tüm dinlerde büyük bir yeri vardır ve tüm dinlere onları kabul etmektedir. İlk insanlar ve ilk peygamberler olarak bilinmektedirler. Bu durum İslamiyet için de geçerlidir.

Hz. Adem işlediği bir günahtan ötürü cennetten kovularak dünyaya gelmiştir. Cennette, şeytana uyup elma ağacından elma aldıktan sonra dünyaya gelen Hz. Adem’in yanına Hz. Havva da eşi olarak gelmektedir. Bu, insanların bildiği ve inandığı bir gerçektir. Hz. Adem ile Hz. Havva Dünya’da yaşamlarını sürdürmektedir ve insanlar, onların torunlarıdır. İnsanlığın başlangıcı Hz. Adem ile Hz. Havva’ya dayanmaktadır.

Yaşam boyunca insan, bir yaratıcıya inanma ihtiyacı duymaktadır. Bu yaratılıştan kaynaklı olan bir arayıştır. İnsan, arar. Doğruyu bulana dek arar. Kendine iyi gelen ve doğru olduğunu hissettiğine ise inanır. Hz. Adem, tüm dinler için önemlidir. İnsanlığın başlangıcı olarak bilinir ve tüm insanlığın onun soyundan geldiğine inanılır. Bu durum, insanların inançlarının ne kadar güçlü olduğunun da bir göstergesi niteliğindedir.

ilk peygamber kimdir yazımız hakkında yorumlarınızı yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Miray

Tarih bölümü öğrencisi bir kadın olarak , tarihle ilgili araştırmalarımı tarihibilgi.net üzerinden paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir