Kişiler Tarihi

İkinci Peygamber Kimdir?

İslam tarihinde İkinci Peygamber kimdir ?

İkinci Peygamber Kimdir?

İkinci peygamber kimdir? Hazreti Şit, ikinci peygamberdir. Hz. Şit, Hz. Adem’in beşinci oğludur ve ikinci peygamberdir. Aynı zamanda Hz. Şit, Dünya’da doğan ilk peygamberdir.

Peygamberler tüm dinler için kutsaldır. İnançlar, insanlığın doğasında vardır. İnsan, varlığında bulunan bir istek doğrultusunda yaratıcıyı arama ihtiyacı hisseder. Bu durum her insanda bulunmaktadır. Bu yüzden de inançlar ve dinler insanlar için birer yol göstericidir. İnsanlar, içinden gelene, doğru hissettiğine ve güvendiğine inanmaktadırlar. İnanç isteği doğal bir durumdur ve insanlık için gerekli bir ihtiyaçtır.

İnsan, var oluşundan beri bir şeyler arama peşindedir. Bu durum aklın erdiği dönemde de arayış içerisine girmeye başlamak demektir. Tarihte pek çok insan, dinleri bilmese dahi yaratıcıya inanma ihtiyacı için çeşitli arayışlar içerisine girmişlerdir. Bu doğrultuda ise dinler ile tanışarak bir dine inanmaya başlamışlardır. Bu durumda olan yüzlerce belki de binlerde insan vardır. İnsanlar, araştırır, arar ve bulur. Doğruyu bulana dek de çabalar. İnançlar, insanların yaşamlarını düzene koyabilmek için son derece kıymetlidir.

Peygamberler sayesinde dinler öğretiliyor. Dinin doğru bir biçimde öğretilebilmesi için peygamberlere ihtiyaç duyulmaktadır. Peygamberler sayesinde insanlar, dinler hakkında doğru bilgi alıp onları öğrenerek yaşamlarını dine göre şekillendirmeye başlamaktadırlar. Peygamberler, yaratıcının insanlar ile bağ kurabilmesinde aracı olmaktadırlar, iletmektedirler. Müslümanlar için Hz. Muhammed, bir yol göstericidir, öğretmendir. Müslümanlar Hz. Muhammed sayesinde arayışlarına doğru yanıtı bulabilmektedirler.

İkinci Peygamber kimdir hakkında sorularınızı yorumlardan bizlere iletebilirsiniz.

 

Miray

Tarih bölümü öğrencisi bir kadın olarak , tarihle ilgili araştırmalarımı tarihibilgi.net üzerinden paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir