Kişiler Tarihi

En Büyük Peygamber Kimdir

Dünya üzerine bir çok peygamber gelmiştir. Peki En Büyük Peygamber Kimdir ?

En Büyük Peygamber Kimdir?

En büyük peygamber kimdir? Dünya üzerinde 4 tane din vardır. Bulunan 4 dinin de peygamberleri bulunmaktadır. İslamiyet, tüm peygamberleri kabul eder ve Müslümanlar tüm peygamberleri kendi peygamberi olarak görür. Bu yüzden en büyük peygamber şeklinde adlandırma yapmak doğru değildir. Ancak İslamiyet için peygamber, Hz. Muhammed’dir. Kur’an Hz. Muhammed’e gönderilmiştir ve Hz. Muhammed, Kur’an’ı Müslümanlara öğretmiştir. Böylelikle İslamiyet yayılarak bugünkü mevcut nüfusa sahip olmuştur.

Tevrat, Hz. Musa’ya indirilmiştir; Zebur, Hz. Davut’a indirilmiştir; İncil, Hz. İsa’ya indirilmiştir; Kur’an, Hz. Muhammed’ e indirilmiştir. Kutsal kitaplar ve peygamberler dinin temelini oluşturmaktadır. Kutsal kitaplara göre inanış ve yaşayış biçimlendirilmektedir. Peygamberlere ise her zaman saygı duyularak yaşanmaktadır. Hz. Muhammed için indirilen Kur’an’da bütün peygamberlerden bahsedilir ve onlar kabullenilir. Müslümanlar tarafından yaşayan tüm peygamberler, onların peygamberi kabul edilir, saygı duyulur ve onlar sevilir.

Dinler için peygamberler oldukça kıymetlidir. Her dinin bir peygamberi bulunmaktadır. Dinde değerler de inananları yakından ilgilendirmektedir. Peygamberler ise bir dinin değeridir. Peygamberlere her daim saygı duymamız gerekmektedir. Bu sayede tüm dinlere de saygı duymuş olmaktayız. İnanışlar çeşitli olabilir ancak saygı, daim kalmalıdır. İslamiyet, peygamberleri kabul eder, onlara saygı gösterir. Müslümanlar için tüm peygamberler son derece kıymetli ve özeldir. Onlara duyulan saygı ve sevgi ise büyüktür. Tüm peygamberlere saygı ile yaklaşılır.

En Büyük Peygamber Kimdir hakkında yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz.

Miray

Tarih bölümü öğrencisi bir kadın olarak , tarihle ilgili araştırmalarımı tarihibilgi.net üzerinden paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir