Kişiler Tarihi

Bergen Kimdir

Yakın zamanda sinemalarda filmiyle gördüğümüz Bergen kimdir ?

Bergen Kimdir?

Bergen Kimdir? Bergen, 15 Temmuz 1959’da Mersin’de dünyaya gelmiştir. Toplam 7 çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak Dünya’ya gözlerini açmıştır. Gerçek adı ise Belgin’dir. Anne ile babası ise henüz Belgin 6 yaşındayken boşanma kararı almıştır. Belgin, annesi ile birlikte Ankara’da yaşamaya devam etmiştir. Eğitimine ise Ankara’da başlamıştır.

Henüz ilkokul çağlarındayken Belgin, mandolin çalabilmekteydi. Aynı zamanda yaşına göre oldukça iyi şarkı söyleyebiliyordu, bu durumu fark eden öğretmenler ise annesi ile görüşerek Belgin’in yeteneğinin habercisi oldular. Belgin, yıllar sonra Ankara Devlet Konservatuvar sınavlarına girip piyano bölümünü birincilik ile kazandı. Ancak okul hayatı bu noktada kısa sürdü. Belgin, maddi sıkıntılar sebebi ile okulu yarım bırakmak zorunda kaldı ve PTT’de memur olarak çalışmaya başladı.

Belgin ve arkadaşları Ankara’da Feyman Gece Kulubü’nde eğlenirken arkadaşlarının isteği ve ısrarı üzerine Belgin, sahneye çıktı. Sahnede şarkı söyleyen Belgin’in yeteneği fark edilince gece kulübünden iş teklifi aldı. Teklifi kabul eden Belgin, sahne adı olarak da Bergen ismini kullandı.

Ankara’dan sonra Adana’da gece kulübünde çalışmaya başlayan Bergen’e Halis Serbest, oldukça ilgi gösteriyor ve onunla evlenmek istiyordu. Bergen, borç içinde kalınca Halis Serbest ile evlenmeyi kabul etti. Serbest, Bergen’e evlilikleri boyunca şiddet uygulamaya başladı. Bergen, Serbest’i evliliklerinin sahte olduğunu öğrenince terk etti, 31 Ekim 1982 İzmir’de Serbest tarafından tutulan kiralık katilin kezzap saldırısına uğrayan Bergen, ciddi bir şekilde yaralandı. Ancak eski eşi onu hiç bırakmadı, yıllar boyunca hep takip etti ve son olarak 14 Ağustos 1989 gecesi serbest tarafından vurularak öldürüldü.

Bergen’in acıklı hikayesini sizinle paylaştık. Bergen hakkında bildiklerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Miray

Tarih bölümü öğrencisi bir kadın olarak , tarihle ilgili araştırmalarımı tarihibilgi.net üzerinden paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir